D kategóriás verseny Egerben

A hétvégi Egri “D” kategóriás verseny 20 versenyző küzdelmeit hozta.
Már az első főtáblás kör végén sok meglepetés született, mivel az első 4 kiemeltből Végert Csaba, Karnauf Tamás és Baka Zoltán is a vigaszágra kényszerültek.
Az első meccse elvesztése után a helyi Végert Csaba a vigaszági győzelmével öregbítette az Egriek sikereit. A főtábla ezután sok további fordulatos és jó hangulatú játszmákkal zajlott, melyet délben egy hatalmas palacsintázás színezett. A bronz meccs is nagyon fordulatosan alakult, ahol Máté László 2-0 szett arányú vezetésből és a harmadik szettben is sokáig vezetve, de végül elveszítette a mérkőzést, Nagy Péter szorgalmas játéka meghozta Péternek a bronz érmet. Mint az összes mérkőzés a döntő is fairplay játékot hozott, ahol ezúttal Debreczeni Gábor vett revansot az előző versenyen elszenvedett vereségéért Maróti László ellen. A dobogósok a kupa és az érmek mellett a Besenyei borház prémium borait vihették haza.