Mérföldkő a hazai női squashban

Hétvégén történelmi pillanatnak lehettünk tanúi: 1000 USD női Satellite világranglista pontot adó verseny került megrendezésre a Star Squash Clubban, Budapesten. Kiss-Máté Csenge, az esemény szervezőjének beszámolója:

„Nagy örömömre szolgál, hogy 20 hölgy elindult a versenyen, melyen külön kezdő kategóriát is indítottunk öt fővel. A táblán három külföldi profi játékos szerepelt (Tamara Holzbauerová #149 Csehország, Ellie Jones #174 Skócia, Jasmin Kalar #259 Anglia). Remek hangulatban zajlottak a mérkőzések, voltak visszatérő és új játékosok, meglepetés eredmények, szuper ajándékok a szponzoroktól. Szeretném megköszönni a tárgyi támogatásokat a cégeknek, valamint Szécsi-Páj Lindának a lehetőséget, hogy a Star Squash Clubban tarthattuk a versenyt! A főtábla első négy helyezettje átvehette a Goodwill Pharma jóvoltából összeállított Szent-Györgyi Albert csomagot. Naturland csomagot nyert a kezdő kategória első helyezettje. Minden résztvevő versenypólóval, melyet a Farkas Andrisnak és a Rekart Stúdiónak köszönhetek, BiotechUSA, SimplyYou és Interherb termékekkel lett gazdagabb. Külön kiemelném a legfiatalabb játékost, Kun Krisztinát, aki alig töltötte be a 13. életévét és a 6. helyen zárta a tornát.

Eredmények:

Kezdő kategória:

1. Vonnák Veronika

2. Kincses Nóra

3. Mátyus Rebeka

4. Fógel Zsófia

5. Kun Lili

Profi kategória:

1. Tamara Holzbauerová

2. Kiss-Máté Csenge

3-4. Ellie Jones és Jasmin Kalar

5. Szécsi-Páj Linda

A magyar játékosok nagyszerűen szerepeltek. Kiss-Máté Csenge a skót ellenfelét magabiztos 3:0 arányban győzte le, és ezzel bejutott a döntőbe.A másik ágon a mindössze 21 éves cseh játékos, Tamara Holzbauerová stabil játékkal múlta felül angol riválisát Jasmin Kalart, így a döntőben Csengével mérkőzött meg. A későbbi győztes Tamara ellen Linda a négy közé jutásért, míg Csenge a döntőben tudott egy-egy szettet elvenni, ám végül mindketten 3:1 arányban alulmaradtak a fiatal cseh játékossal szemben.

Ezúton is gratulálunk minden résztvevőnek és bízunk benne, hogy ez a történelmi verseny újabb lendületet ad a hazai női squash fejlődésének.”

A Satellite versenyt Csenge három fordulósra tervezi, a következő a százhalombattai Omega Sportközpontban lesz 2025. október 25-én, a záró esemény december 20-án a City Squash Clubban Budapesten.

Share this post