Amatőr Országos Bajnokság

Május 9-én a százhalombattai Omega Sportcentrum adott otthont a 2025-26-os Amatőr Országos Squash Bajnokságnak.

Nagy Norbert amatőr sportért felelős elnökségi tag beszámolója:

„A 10 órakor kezdődő verseny során számos izgalmas és színvonalas mérkőzést láthattak a résztvevők és a nézők. Külön említést érdemel a mezőny legfiatalabb játékosa, a mindössze 14 éves Dóró Soma, aki szépen helytállt a felnőttek között, és végül a 10. helyen zárta a versenyt.

A nap egyik legfeszültebb összecsapását Döbörhegyi Balázs és Simon Tamás játszotta a legjobb nyolc közé jutásért. A mérkőzés öt szettben dőlt el, végül néhány pont különbséggel Simon Tamás bizonyult jobbnak. Simon remek teljesítménnyel egészen a döntőig menetelt, ahol végül Filip Van Houte tudta megállítani, megszerezve ezzel a bajnoki címet.

Sajnos a verseny napján sérülés is történt, amely miatt a bronzmérkőzést nem tudták lejátszani. Így játék nélkül, de az egész nap során mutatott stabil és kiegyensúlyozott teljesítményének köszönhetően Horváth Attila állhatott fel a dobogó harmadik fokára.

Ezúton is köszönjük minden versenyzőnek a részvételt, a sportszerű játékot és a remek hangulatot. Külön köszönet illeti az Omega Sportcentrumot, valamint Sipos Ferencet a színvonalas lebonyolításért, aki a technikai teendők mellett még arra is talált energiát, hogy maga is pályára lépjen.”

Gratulálunk minden résztvevőnek és helyezettnek!