Farkas Balázs a legjobb 8 között

Farkas Balázs (vr. 53) miután sikeresen vette az első akadályt Kanadában, Calgaryban a 78.000 USD SILVER besorolású PSA versenyen, tegnap este a nála 32 hellyel előrébb rangsorolt qatari Abdullah Al-Tamimit (vr.21) győzte le parádés játékkal három szettben. 11-5, 11-8, 11-8

A meccse után Balázst kérdeztük:

Mi az, amivel nyerni tudtál Tamimi ellen?

Fontos volt, hogy pontos legyen a hátra játékom és ki tudjam venni a röptét az övéből. Elöl mindig szépen kiemelni a labdákat, tudtam hogy nagyon gyors és jól el tudja rejteni az ütéseket. Fontos volt szintén, hogy ne adjak olcsó pontokat neki!

Hogy bírod fizikálisan a 3. napot zsinórban? Következő ellenfeled a svájci Steinmann (vr.40) lesz.

Jól érzem magam, örülök hogy 3-0-ra nyertem mind a kettő meccsemet, így frissebben várhatom a negyeddöntőt.

Mivel regenerálódsz?

Nyújtás, valamint rengeteg folyadék és egy kiadós vacsora.

Steimann kemény ellenfél lesz és biztos 100%-ot kell nyújtanom, ha nyerni szeretnék. Nagyon várom már a mérkőzést és remélem, egy élvezetes meccset fogunk játszani és győztesen jövök le a pályáról.

Balázs a saját Facebook oldalán is beszámolt a meccsről, azt itt olvashatjátok. https://tinyurl.com/28wn5zf4

A Squash – PSA World Tour pedig a nyitóoldalán foglalkozik Balázs bravúrjával, a torna eddigi legnagyobb meglepetéseként említi! Az angol nyelvű cikket itt olvashatjátok. https://tinyurl.com/5fa2ukd2