Csaknem megleptük az íreket

Ma délelőtt 10 órakor a torna 3. kiemeltje Írország  (az egyéni rangsor alapján) ellen léptünk pályára. Minden nap sorsolják a pályasorrendet így a mai napra a fiú2-fiú1-lány sorrendet dobta a gép. Nálunk Konecsni Kristóf kezdett David Ryan ellen. Papírforma vereséget szenvedett 3/0 arányban közel fél órás mérkőzésen. Azt azért tudni kell hogy az ír fiú az 5. helyen végzett az egyéni EB-n. A második körben Farkas Balázs az egyéni EB bronz érmesét, Michael Craiget kapta ellenfeléül. Közel 1 óra 30 perces meccsen kettő nulláról fordítva 3:2 arányban győzte le ellenfelét. Polgár Lucára került a teher mi szerint ha ő nyer akkor győzelmet szerezhet a csapat a torna harmadik kiemeltje ellen. Ellenfele Hanna Craig volt. Felváltva nyerték a szetteket a lányok még közel fél órás játék után döntő szettre került a sor. Fej-fej mellett haladva sajnos a végjáték az ír lánynak sikerült jobban és 11:8 arányban 3:2-re megnyerte a mérkőzést. Úgy gondolom nincs okunk szégyenkezni. Ma délután a norvég válogatott ellen csak a győzelem lenne az elfogadható eredmény. Ezzel biztosíthatnánk a 3. helyünket a csoportban.

Farkas János beszmolója.  (A mérkőzést most élőben lehet nézni a neten)