Véget ért az U19-es egyéni EB.

Három meccs, három győzelem. Peti kezdte a sort 10 órakor egy helyi lengyel, Wielgus ellen. Kiegyensúlyozottan játszott az ellenfele az egész torna alatt, a hazai pálya előnyét élvezve. Jómagam is féltem egy kicsit a mérkőzéstől, tudtam, hogy kellene Peti önbizalmának a győzelem. Szorosak voltak a szettek, de sikerült kiépíteni egy 2-0-as előnyt, a harmadik szettben volt egy kis holtpont, a lengyel azonnal el is hozta a szettet. A negyedikben azonban már csak momentumai voltak a srácnak, a végeredmény 11:3, 3-1 ide. Ezzel Peti a 19. helyet foglalta el. Tomi következett a sorban a spanyol kettes fiú ellen. Nagyon jellemző volt ez a meccs Tamásra, az első szettben “olyan hideg van a pályán, hogy nem tudok futni” emiatt ki is kapott 11:7-re. A második szettben mar bemelegedett, de az ellenfél “az ellenfelem szétblokkol, és a bíró ezt nem jól szankcionálja” azt mar csak csendesen jegyezném meg, hogy, 10:4-es előnyről sikerült elveszteni ezt a játszmát is. Szett-szünetben összecsaptunk Tamással, az éles szóváltásnak meg is lett a gyümölcse. 11:7-es meccslabdát hárítva 12:10 a negyedik szettben ide. 2-2 döntő szett. Valószínűleg a másik sarokban is voltak edző-tanítvány problémák, hiszen a spanyol fiú szinte feladta az utolsó szettet, 3 perc alatt 11:5 ide, ez legyen az o problémája. Tomi így a 21. helyen végzett. Beni is behúzta az utolsó meccset egy osztrák fiú ellen, 3-0-ra kb. 15 perc alatt. Így Beni a 49. helyen végzett.
Összefoglalás: amiért kijöttünk, hogy felmérjük az európai fallabda elitjének a szintjét, azt elértük. A helyzet az, hogy kicsit el vagyok keseredve. Jóval többet vártam a srácoktól. Mindhármojukat kb. a 9-16. hely környékére vártam. Egyértelmű lemaradásunk van fizikálisan, ütéspontosságban és sajnos taktikailag is.   Mit is értek ezek alatt? Fizikálisan két részre osztanám a dolgot. Az egyik a mozgás sebessége a pályán, ebben legalább egy 15-20%-ot fejlődni kell. A másik része a hosszútávú állóképesség. Gyakorlatilag egy komoly iramú meccsen a mérkőzés felénél elfáradunk. Emiatt jönnek a folyamatos hibák, taktikai fegyelmezetlenség. Ütéspontosság: az alapjáték pontatlansága mellett mindenféleképpen sokkal több röpte szükségeltetik a játékban. Emellett sokat hibáznak a pálya első harmadában ejtésekből, emelésekből. Taktika: egyszerűen képtelenek betartani bármilyen kérést (alapjáték, kevesebb boszt, több ejtés), gyakorlatilag ösztönből játszik mindegyik. Persze kifogást mindig találnak. Ezeken a dolgokon egészen pontosan 1 évünk van javítani. Remélem, sikerülni is fog!