Cseh Junior Open 2020.

A hét végén került megrendezésre Prágában az idei Cseh Junior Open körverseny, ahol 10 magyar fiatal lépett pályára.
1.nap:
Csütörtökön egyedül Jeszenszky Zoli lépett pályára a magyar különítményből. 3/1 arányban nyert a francia Arthur Talmert ellen.
2.nap:
Pénteken Hanna kivételével már mindenkinek volt mérkőzése.
Kezdjük a legfiatalabbakkal.
Czakó Vince, és Kárai Botond U11-ben szerepeltek. Nekik igazán csak tapasztalat szerzés, és szintfelmérés volt a prágai verseny. Első körben Boti az orosz Stepan Zorint (9/16)verte 11/2, 11/6, 11/6 arányban. Technikailag és fizikálisan is magasabb szinten volt Boti, de tudtuk, hogy nem ez a meccs lesz az igazi felmérő. Következő mérkőzése a cseh Adam Burget (5/8) ellen már keményebb dió volt. Sajnos ezt 11/2, 11/5, 11/3-ra elvesztette. 9-16 között folytathatta.
Vince sajnos egyből kikapott a francia Ethan Lecordier ellen (9/16)11/1, 11/4, 11/4, aki a kiemelésénél jóval nagyobb erőt képviselt. Fizikumban is jóval Vince fölé nőtt! Vince így a 17-32 helyekért küzdhetett tovább.
Mindkét fiúnál lehetett látni, hogy szokatlan számukra a nemzetközi tempó. Legnagyobb különbséget azonban abban láttam, hogy mentálisan, koncentrálásban jóval gyengébbek a többieknél.
Természetesen ebben szerepet játszik az is, hogy Botinak ez volt az első, Vincének a második versenye, plusz Vince még csak 9 és fél éves.
U13-ban Juhász Nórinak (5/8)nem volt első meccse. Második körben a 16 között a lengyel Martyna Malinowska ellen lépett pályára. Az első szettben meglepte a lengyel lány Nórit kemény ütéseivel és 12/10-re hozta is a szettet. Utána viszont Nóri sokkal stabilabban, pontosabban játszott, és végül 3-1 arányban nyert. (10/12, 11/6, 11/7, 11/9), ezzel bent volt a 8 között.
U15-ben Sáli Barna (9/16) szintén a második körben kapcsolódott be a küzdelmek be, ahol magabiztosan nyert a lengyel Karol Krysiak (17/32) ellen 11/5, 11/6, 11/6 arányban. Sajnos a második körben egyből a második kiemelt Yousef Farag jutott neki, aki már a nevével sem ígért túl sok jót Barninak! Az eredmény 11/0, 11/4, 11/5 lett, így a 9-16 között folytatta a küzdelmeket.
U17: Jeszenszky Zoli 32 között a kuvaiti Mohammad Karammal játszott  és az első megilletődött szett után 1/11, 11/6, 11/5, 12/10 arányban nyert, ezzel bejutott a 16 közé, ahol viszont az első kiemelt holland Rowan Damming várta. Ez már nagy falatnak bizonyult Zolnak és 11/4, 11/5, 11/6 arányban kikapott.

U19:
Mind a három fiúnk, Takács Beni, Nagy Simi, és Simon Dani is erőnyerő volt az első fordulóban. A második körben pedig mindhárman magabiztosan 3/0 arányban hozták meccseket így a 16 között folytathatták a küzdelmeket. Délután már kicsit izgalmasabb meccseknek néztünk elébe.
Takács Beni a francia Antonie Riehl-el (17/32) játszott. Az első szett még szoros volt, de utána érvényesült a papírforma és 12/10, 11/7, 11/3 Beni nyert.
Nagy Simi is pályára lépett délután a svájci Iain Keeling (5/8) ellen. Ő a következőket mondta a meccséről:
“Nemrég ért véget a meccsem a svájci ellenfelemmel. Az eredmény: GYŐZELEM!
Hosszú meccsen, hosszú labdamenetekkel, pontos játékkal, kitartással és akarattal sikerült felülkerekednem az ellenfelemen a TOP 8-ba jutásért 3-1 arányban. Az elsőt buktam 11-7-re majd onnantól 11-6 11-5 11-7-re nyertem a szetteket.
Nagyon büszke vagyok, hiszen ez egy SS, azaz szuper szériás verseny, ami a legerősebbnek számít! Így a top 8-ban már csak nagyon erős játékosok maradtak.”
A délutáni sikerélményeket sajnos beárnyékolta Simon Dani leléptetése. Bár a mérkőzést nem láttam, így nem tudom véleményezni az esetet, a hallott információk szerint Dani összetűzésbe keveredett a bíróval, aki többszöri figyelmeztetés után leléptette. Így a belga Harold Castiaux nyert 4/11, 11/7, 11/8, 8/3 arányban.
A lányok közül Laskai Vanda (5/8) lépett pályára délután, és első meccsén, magabiztos játékkal győzte le a bolgár Kalina Tsolenát (9/16). Másik női játékosunk, Chukwu Hanna sajnálatos módon lebetegedett, így kénytelen volt visszalépni a versenytől.
3. nap:
U11-ben a srácoknak 2 meccsük volt szombaton. Vince mindkettőt magabiztosan hozta, így vasárnapra az volt a kérdés meg tudja-e szerezni a 17. helyet. Boti az első meccsét simán nyerte, a másodikat nagyon szoros, küzdelmes mérkőzésen elvesztette 3/1 arányban. Boti itt kitette szívét, lelkét a pályára. Vasárnapra maradta 11-12. hely megszerzése.
U13-ban Juhász Nóri a 4 közé kerülésért játszott a 2. kiemelt cseh Karolina Sramkova ellen. Sajnos már rögtön lehetett látni, hogy fizikálisan, ütőerőben, óriási különbség van köztük. Az eredmény 11/3, 11/6, 11/3 lett. Nóri nagyon nehezen tudta lereagálni a cseh lány kemény pontos ütéseit, így hamar eldőlt a párharc. Délután az 5-8 között azzal a holland Rubi Huismannal (5/8) csapott össze, akitől tavaly Malmőben 3/1-re kikapott. Most sikerült pontos kemény játékkal visszavágnia neki, és 11/6, 11/8, 11/9-re megnyerte a mérkőzést, így vasárnap az 5-6 helyért játszhatott.
U15-ben Sáli Barna szombaton az indiai Ayaan Vaziralli-vel (17/32) játszott, akitől kikapott 11/3, 11/9, 11/5-re, délután viszont szépítette az eredmény sort, és 11/8, 11/3, 11/3-ra verte a belga Wiktor Maquint (17/32). Vasárnap a 13. helyért játszhatott.
U17-ben Jeszemszky Zolinak szintén belga ellenfél jutott Atoine Allard (9/16) személyében. Ezt a meccset 3/0-ra vesztette Zoli. A délutáni meccsen az az osztrák Kristian Seiner (5/8) várta, aki az elmúlt időben mindig megverte. Látszott rajta, hogy nagyon motiváltan, összpontosítva lép pályára. Ennek meg is lett az eredménye. Kemény, harcos hosszú labdamenetekkel tarkított meccsen Zoli nyert 8/11, 11/6, 11/9, 11/2 arányban.
U19-ben szombaton kemény napnak néztek elébe a fiúk.
Takács Beni a 4-be jutásért az első kiemelt, cseh Marek Panacek ellen lépett pályára. Kemény, hosszú labdamenetekbe torkolló, nagyon szoros három szettben maradt alul Beni a mérkőzésen. Nagyon kevés hiányzott a bravúrhoz. A vége 12/10, 11/9, 12/10.
Beni délutáni meccsére sajnos rányomta a bélyegét a délelőtti küzdelem, kicsit meg is húzta a bal bokáját. Az 5-8 helyért a francia Baptiste Bouin (9/16) volt az ellenfele. Az első szettet még szépen hozta Beni, de látszott rajta, hogy nem akar nagyon hosszú labdamenetekbe bonyolódni ellenfelével. A adódik Sz ettől már sajnos jöttek a hibák, így a vége 11/3, 3/11, 5/11, 7/11.
Nagy Siminek szintén nem volt könnyű dolga, a 3/4 kiemelt liechtensteini Dávid Maier volt az ellenfele. Bár Simi stabilan pontosan játszott, ez kevés volt, így 11/5, 11/3, 11/3 lett a meccs vége.
Délután ő is francia ellenfelet kapott, Léo Blin (9/16) személyében. Ezen a mérkőzésen is lehetett látni, hogy Simi stabilan játszik mindaddig, amíg nem gyorsul a tempó. A francia fiú, szépen mozgatta a pálya mélységben is, így a végén jött a hiba, vagy egy nyerő ütés az ellenféltől. Simi idén lépett fel U19-be, még bele kell erősödnie a mezőnybe.
Simon Dani délelőtt a szlovén Blaz Porenta-val (3/4) játszott, és feledtette a pénteki fiaskót. A meccse eleje kicsit hullámzó volt, de a végén sikerült nyernie 11/2, 3/11, 11/6, 11/7 arányban. A délutáni meccse izgalmasabbá sikeredett. Szorosan ugyan, de azért 3 szettben diadalmaskodott, a francia Antoine Riehl (17/32)ellen 14/12, 15/13, 11/6-ra.
Laskai Vanda szombaton délelőtt a második kiemelt orosz Selena Georgievaval játszott. Jól indult a mérkőzés, fej-fej mellett haladtak a lányok, de a végén Vanda elfáradt. Látszott, hogy nem stimmel valami. Lassabban enerváltan ért oda a szettek végén a labdára. Az eredmény 11/8, 11/4, 11/9 oda. Délutánra kiderült mi volt a probléma. Vanda is lebetegedett. Lázasan lejátszotta ugyan a mérkőzését a cseh Eliska Jicinaka (5/8) ellen, így azonban egyértelmű lett a vége.11/3, 11/3, 11/3 oda.  Vanda így a 7. helyen végzet, mivel vasárnap már nem kellett pályára lépnie.
4. nap
Vasárnap már mindenkinek csak egy mérkőzése volt hátra.
U11-ben a fiúk az utolsó napra elfáradtak, Boti is és Vince is tudása alatt teljesített, sok hibával kapkodva játszottak. Nekik még szokniuk kell ezt a 3-4 napos sorozat terhelést. Mindketten 3/1 arányban maradtak alul ellenfelükkel szemben.
Boti a 12. helyet, Vince a 18. helyet szerezte meg.
Sok tapasztalattal térhetnek haza, látva azt, hogy miben kell fejlődniük.
U13
Juhász Nóri az 5. helyért lépett pályára a lengyel Natália Mierzejewszka ellen. Papíron Nóri volt az esélyesebb, mivel kivételesen ő volt az idősebb, erősebb játékos. Ennek megfelelően simán hozta is az első szettet. Utána viszont próbálta csak erőből, kevés ütésből megnyerni a labdameneteket, ami viszont sok hibával párosult, így két sima szett oda. Ezután viszont szépen taktikát váltott, és türelmes, pontos, kijátszott labda menetek kel hozta a következő két szettet, és így a meccset is. A vége 11/6, 4/11, 7/11, 11/4, 11/3., így még lett az 5.hely! Nagyon szép eredmény, egy ilyen erős versenyen.
U15
Sáli Barna a 13. helyért lépett pályára vasárnap a lengyel Jan Sambordki (9/16) ellen. Jól indult a mérkőzés 2/0-ra is vezetett, de a vége sajnos 11/6, 11/13, 7/11, 9/11, 5/11.  Így Barna a 14. helyet szerezte meg a versenyen.
U17
Jeszenszky Zoli az utolsó napon az orosz Philip Georgiev-vel (9/16) játszott, és sikerült nyernie, 11/8, 4/11, 11/7, 11/8 arányban. Zoli így a 13. helyet szerezte meg.
U19
A 7. hely megszerzéséért játszott egymással Simi és Beni. Szoros szettekben, de Beni nyerte12/10, 13/11, 11/6 arányban a házi rangadót.
Simon Dani a 9. helyért lépett pályára a katari Waleed Zamman ellen. Az első két szettet szépen hozta, de utána valami történhetett, amiről nincs információm, mert nagyon simán elvesztett a meccset. A vége 11/9, 11/7, 0/11, 3/11, 3/11. Dani ezzel 10. lett a versenyen.
Zárásként elmondható, összességében szépen teljesített a magyar küldöttség ezen a SS versenyen. Ismét sokat tanultunk belőle. Levonva a konzekvenciákat, lehet keményen tovább dolgozni!