EB U19 csapatbajnokság – második nap

Mára csak egy mérkőzés jutott, Horvátország elleni csoportmeccs. Mindenképp szerettük volna megnyerni, a csapat éhes volt már a sikerre. Martin kezdett, a horvát egyes ellen. Taktikailag nem voltunk túl fegyelmezettek, rengeteget forgattuk a játékot, pedig sokkal több egyenessel kellett volna játszani. Az ellenfelünk uralta a T-t, sok röptelehetősége volt. Így az első két szett viszonylag simán elment, 1-11,4-11. A harmadik szettre már javult a játékunk, többet tartottuk egyenesen a labdát, átvettük az irányítást, be is húztuk 11-9-re. A negyedik szett is szoros volt, azonban kicsit későn ébredtünk, 10-12-re elvesztettük a szettet. 1-3 a vége. Hannah jött, akinek nem igazán van lehetősége pihenni, csere játékos híján. Kicsit fáradtan is kezdtünk, 3-4 ütött hibával. Az első szett a horvát lányé lett. Utána viszont felébredtünk és magabiztos szettekkel lehoztuk a “kötelezőt”. 3-1 Barna következett, akinek az ellenfelét néztük délelőtt. Annyit kértem Barnától, hogy tartsa a labdát, bepattanósokkal gyorsítson, de ne siettessük a  pontokat. 11-9,11-5-re hoztuk is az első kettőt. A harmadikon jöttek a srácnak a befejező ütések, amihez asszisztáltunk néhány könnyű hibával. Viszont láttuk, hogy fárad, így megpróbáltuk többet előre vinni a játékot és ez be is jött. 11-5 ide, ezzel 3-1. Megvertük Horvátországot, ezzel csoport 3. helyen végeztünk és 9-16 között folytatjuk. Az ellenfél Dánia lesz, ha nyerünk akkor Skócia ellen játszunk, ha vesztünk, akkor viszont “Bye”-osak vagyunk.