Sebők Benedek 9. az Egyetemi Squash Világbajnokságon.

Szeptember 5-én zászlófelvonással és welcome dinner-el kezdődött meg a 9. Egyetemi Squash Világbajnokság Kuala Lumpurban. Klubunkat, városunkat, országunkat Sebők Benedek képviseli, 5 napig érte leng a nemzeti lobogó 9000 km távolságra kis hazánktól.
Sebők Beni első napja 100%-os volt a Világbajnokságon!

64-es táblán már a legjobb 16-ban van! Délelőtt 11-kor a kínai Junjie Wangot győzte le 5 szettben, majd ottani idő szerint 17 órakor a kiemelt pakisztáni Muhammad Arif-ot búcsúztatta 27 perc alatt.!
A második napon 11.00 órakor játszotta az első meccset a kiemelt malajziai Muhammad Addeen Idrakie-val, aki a PSA világranglistán a 120. helyen áll. Sajnos erősnek bizonyult az ellenfél, így 3:1 arányban kikaptunk. A második meccsre ottani idő szerint 17:30-kor került sor. Itt a szintén kiemelt Angol Matthew Robin Broadberry-vel került össze, akit 2:1 arányban (11-8 8-11 7-11) sikeresen az alsó ágra utasított Beni.
Ezzel a győzelemmel másnap 12 órakor a 9-12 helyért folytatódik a küzdelem a dél-Koreai Jaeiin Yoo-val.
A két nap statisztikája: 4 játszott mérkőzés, 3 nyert, 1 vesztett meccs: 75%, szettarány 9-6: 60%, pontarány 147-127: 53.6%.
A harmadik versenynapon déli időpont szerencsét hozott Beninek. A dél-kóreai Jaeiin Yoo igencsak el lehetett fáradva, mert Beni mindössze 16 perc alatt eldöntötte a mérkőzést 11-6, 11-8-as végeredménnyel. Ezek után magyar idő szerint de. 10 órakor a szintén kiemelt angol Miles Lukes Jenkins (PSA 253.) következett az ág első helyéért. Ezt is sikerrel hozta Beni (12-10 3-11 15-13), így összesítésben az előkelő 9. helyezést érte el az idei világbajnokságon. GRATULÁLUNK BENI!

Forrás: Squash Club Szeged Facebook