Magabiztos győzelemmel jutott a magyar válogatott a legjobb négy közé a Csapat Európa-bajnokságon!

Csütörtökön két mérkőzése volt legjobbjainknak. Délelőtt csoportelsőként végzett Magyarország a Csapat Európa-bajnokságon, miután 4-0 arányban legyőzte Szlovákia válogatottját:

1️⃣ Farkas Balázs 🆚 Lukas Tuzincin 11-1, 11-5, 11-6 (3-0)

2️⃣Takács Benedek 🆚 David Kubícek 11-8, 11-8, 10-12, 11-4 (3-1)

3️⃣ Simon Dániel 🆚 Ivan Tomko 11-4, 11-5, 12-10 (3-0)

4️⃣ Kamocsai Bendegúz 🆚 Marek Manik 9-11, 11-4, 11-6, 11-8 (3-1)

Délután is 4-0-ás győzelmet arattak Lengyelország ellen, ezzel bebiztosítva az elődöntős pozíciót. A részletes eredmények:

1️⃣ Farkas Balázs 🆚 Filip Jarota 11-4, 11-3, 11-3 (3-0)

2️⃣Takács Benedek 🆚 Leon Krysiak 11-4, 11-7 (2-0)

3️⃣ Püski Lénárd 🆚 Jakub Pytlowany 11-4, 11-3, 11-7 (3-0)

4️⃣ Krajcsák Márk 🆚 Karol Krysiak 11-5, 11-2 (2-0

Krajcsák Márk értékelése a délután meccs után:

🗣 “Jól tettük, hogy most a szokásosnál egy kicsit komolyabban vettük ezt a meccset, mindenki végig koncentrált volt és ez meg is látszik az eredményen. A cél az volt, hogy senki ne fusson többet, mint kell, és ez sikerült is. Balázs nagyon jól kezdett, mellette Lénárd is koncentráltan, kiemelkedően játszott, ami egyből egy 2-0-ás vezetést alapozott meg nekünk. Így Benivel kettőnknek már csak egyetlen szettet kellett behúznunk a továbbjutáshoz, ami meg is történt, így végül mindketten csak két nyert szettig játszottunk. Holnap az EB legfontosabb meccse következik, az elődöntő, ami egyben meghatározza, hogy melyik két csapat jut fel jövőre a Divízió 1-be.”

A magyar válogatott pénteken egyetlen mérkőzést játszik Belgium együttese ellen, 18:00 órától, élő közvetítés ezen a linken érhető el: https://www.youtube.com/watch?v=1K7tM1zxQlA