C kategóriás verseny az RSC-ben

A szombati munkanap miatt vasárnap került megrendezésre a hétvégi C kategóriás verseny a Rózsadomb Squash Klubban, 5 pályán, igen magas versenyzői létszámmal. A versenyre 34 nevezés érkezett, melyből 1 fő nem jelent meg. Már a főtáblára jutás során is akadtak meglepetések, a legmeglepőbb az 1. kiemelt Szász Miklós 3-1 arányú veresége a táblára bejátszó Takács Gergővel szemben, bár a verseny végső eredménye ismeretében, Gergő a mutatott játéka alapján talán már nem is annyira volt az.

A főtábla első körében a legizgalmasabb meccs a Csala András és a sérülése miatti hosszabb kihagyásból visszatérő Szűcs László között zajlott, amit Laci 2-0-ás szett hátrányból fordított a maga javára, és nyerte meg a mérkőzést, így bejutott a legjobb 8 közé. Szintén hasonló nagy csatát hozott a döntőbe jutást eldöntő meccse a fiatal, rendkívül sokat futó Cseke Ádámmal szemben, amit nagyon szoros csatában, szintén Laci nyert meg, 3-2 arányban. De ennek az 5 szettnek, illetve az ezeket megelőző, időben és futásmennyiségben is jelentős játszmáknak meg lett sajnos a következménye, a döntőben már nem maradt Lacinak elég ereje hogy jobban megszorítsa a másik ágon szinte komolyabb erőfeszítés nélkül, könnyed játékkal fináléba jutó Vidra Aladárt, aki megérdemelten nyerte meg 3-1-re a meccset, ezzel együtt pedig az egész napos versenyt. Teljesítménye alapján, de a ranglistapontjai miatt is, a jövőben remélhetőleg már B-s versenyeken találkozhatunk Aladár játékával. A 3. hely az egész nap jó játékot mutató Takács Gergő és szinte fáradhatatlan Cseke Ádám között dőlt el, amit Ádámnak sikerült is megnyernie 3-1 arányban. Ezúton is gratulálunk nekik és a verseny összes résztvevőjének is. Köszönetet kell mondanunk a szervező klubnak is a verseny zavartalan és zökkenőmentes lebonyolításáért.