Vereség Caliban

A harmadik napon hajnalban keltünk, hogy Edónak tudjunk segíteni a ráhangolódásban. Azt hiszem minden rendben volt, a meccs előtti kb. 10-15 perces edzésen Edónak nagyon jól ment a játék. Az első pár labdamenet után azonban látszott, hogy Edó egyre nehezebben tud megbarátkozni a kolumbiai közönség által generált hangulattal, ami szemmel láthatóan feszélyezte őt. Az apró pontatlanságokat ellenfele nagyon jól ki tudta használni és átvette a játék irányítását.  Edó mindent megtett, de ilyen nehéz körülmények között nem tudta 100%-ban hozni a tőle megszokott szép squash-t, így 0-3 arányban vereséget szenvedett.

Délután következett András meccse, ahol már a MOB pár képviselője is tiszteletét tette. Gyönyörű labdameneteket láthattunk, fej-fej mellett haladtak, aztán 5-5-ös állásnál András kinézett rám és éreztem, hogy baj lesz. Ömlött róla a víz, próbált nagy levegőt venni, de látszott, hogy nem fogja bírni a szett második felét. Sajnos így is lett, elvesztettük az első szettet. Szörnyű érzés volt kívülről látni, hogy András jobb játékos, sokkal okosabban, jobb taktikával játszott ellenfelénél, mégis az indiaié lett az első szett. Hasonlóan alakult a többi szett is, András az elején irányított, aztán a szett közepén ellenfele elkezdte átvenni az irányítást. Ilyen körülményekre Magyarországon nem lehet felkészülni. Kb. 2000 méteren, ahol már jóval kevesebb az oxigén, 35 fokban és 70-80%-os páratartalom mellett nem csoda, hogy nehezen vette a levegőt. Ezek a körülmények indiai ellenfelét láthatóan kevésbé zavarták. A végeredmény 3-0 lett az indiai srácnak. Edó és András is nagyon el voltak keseredve, de azt gondolom, hogy erre nincs okuk! Gyönyörű squash-t mutattak a közönségnek, mindent megtettek, hogy méltó képen képviseljék Magyarországot, és ez sikerült nekik! A két 0-3-as vereség ellenére emelt fővel hagytuk el a klubot, én nagyon büszke voltam akkor, és vagyok most is rájuk, valamint arra, hogy én segíthettem őket ezen a rangos eseményen! Sajnos ezzel véget ért a Világjátékok számunkra, holnap reggel irány drukkolni a többi magyarnak. Köszönjük mindenkinek, aki követte a beszámolóinkat, de főleg azoknak, akik segítettek az előkészületek során és a verseny ideje alatt! Kedden este száll le a gépünk, szerdától mar otthon készülünk a következő szezonra.